Serwis Citroen

Czy francuskie samochody są bardziej awaryjne?

W ogólnej opinii kierowców panuje od wielu lat pogląd, że francuskie auta są bardziej awaryjne niż samochody wyprodukowanie w innych krajach. Taki stereotyp oczywiście nie wziął się z niczego, ponieważ jeszcze parę lat temu, często można było zobaczyć popsute samochody z francuskim rodowodem. Nie każdy model i marka pochodząca z Francji, miała problemy z awaryjnością, jednak ogólna opinia na temat francuskich aut utrzymywała się przez lata. Obecnie stereotyp ten odchodzi trochę w zapomnienie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy obecnie francuskie samochody są bardziej awaryjne od innych.

Awaria auta na autostradzie we Wrocławiu

Co zrobić, gdy auto uległo awarii na autostradzie?

Awaria samochodu z pewnością przydarzyła się lub też przydarzy każdemu kierowcy, nawet temu, który podróżuje wyjątkowo rzadko. To nieprzewidziana sytuacja na drodze, budząca wiele negatywnych uczuć, jak stres, zdenerwowanie i frustracja. Warto jednak zachować trzeźwy umysł, by na chłodno ocenić zaistniały problem i przeanalizować jego możliwe rozwiązania. W momencie awarii należy przede wszystkim zastanowić się, czy jesteśmy w stanie usunąć usterkę samodzielnie, czy też konieczne będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej. Kiedy to drugie rozwiązanie będzie najlepszym ze wszystkich możliwych? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i rozwiać wszelki wątpliwości.

złomowanie aut Pułtusk

Co jest brane pod uwagę przy wycenie pojazdu w skupie aut?

Chcąc sprzedać auto, wielu właścicieli samochodów kieruje się do skupu tego typu pojazdów. Dlaczego? Powodem takiej decyzji jest zazwyczaj możliwość szybkiego zakończenia transakcji i otrzymania pieniędzy do ręki, w formie gotówki. Niestety sporo osób jest zawiedzionych, że nie otrzymuje takiej kwoty, jakiej oczekiwali. Tymczasem skupy samochodów, wyceniając każdy pojazd, biorąc pod uwagę kilka wytycznych.

holowanie samochodu

Holowanie samochodu - ile to kosztuje?

Czasami na drodze zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają kontynuowanie podróży za pomocą naszego pojazdu. W takich sytuacjach jednym z rozwiązań może okazać się holowanie pojazdu. Często jednak nie mamy pojęcia ile coś takiego może kosztować, albo czy nasze ubezpieczenie obejmuje takie usługi. Niestety czasem nie opłaca nam się naprawiać samochodu, wtedy najlepiej jest oddać go do skupu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile takie holowanie pojazdu może kosztować. 

karta tankowania pojazdu

Co to jest karta paliwowa? Jakie korzyści daje?

Prowadząc własną firmę, należy dopełniać niezbędnych formalności, które nie tylko są wymagane, lecz również ułatwiają wiele spraw - dobrym przykładem są samochody firmowe. Posiadając pojazd zarejestrowany na firmę, warto zaopatrzeć się w kartę paliwową, dzięki której system rozliczeń zostanie znacznie uproszczony. Czym dokładnie jest karta paliwowa i jakie korzyści przynosi?