Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Jak sprzedać używane auto?

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że co jakiś czas przychodzi moment zmiany auta na nowe. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, kiedy samochód jest już dość wiekowy, ma sporo na liczniku, a jego stan ma już wiele do życzenia. Często jednak okazuje się, że sprzedaż takiego auta nie jest łatwa. Kierowcy zwykle szukają aut nowszych i bardzo dobrym stanie. Rozwiązaniem może być tu sprzedaż samochodu do skupu aut.

Skup aut w Gdańsku

Sprzedaż samochodu do skupu aut

Sprzedaż samochodu w dość kiepskim stanie lub uszkodzonego, często bywa problematyczna. Na auta nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Dobrym rozwiązaniem może być zatem sprzedaż auta do takiego miejsca jak BART - Skup aut za gotówkę (Gdańsk), specjalizującego się w handlu używanymi pojazdami. Zwłaszcza, że takie rozwiązanie pozwala na szybką sprzedaż auta. Skupy samochodów zwykle wyceniają auto błyskawicznie. Jeśli właściciel godzi się na zaproponowaną kwotę, to umowę kupna-sprzedaży sporządzić można od razu. Sprzedaż auta do skupu rozwiązuje problem związany z poszukiwaniem nabywcy, a zapłatę można otrzymać "od ręki" w gotówce.

Jak przebiega sprzedaż auta do skupu?

Sam proces sprzedaży auta do skupu jest szybki i bardzo prosty. W pierwszej kolejności wystarczy zadzwonić do skupu działającego w okolicy. Podczas rozmowy pracownik skupu zapyta o informacje dotyczące auta. Niektóre strony internetowe skupów aut oferują formularze kontaktowe https://auto-skup24.pl/skup-samochodow, które należy wypełnić podstawowymi informacjami o sprzedawanym pojeździe. Mowa tu o marce i modelu, roku produkcji, stanie licznika i ogólnym stanie samochodu. Rozmowa telefoniczna zakończy się umówieniem z pracownikiem skupu w terminie i miejscu, które najbardziej odpowiadają właścicielowi auta. Często jest to nawet ten sam dzień, a miejsce wyznacza sprzedający auto. Może to być po prostu parking w miejscu zamieszkania, na który auto jest zaparkowane. Podczas spotkania pracownik skupu obejrzy samochód i zaproponuje kwotę jego zakupu. Jeśli zaproponowana kwota będzie dla sprzedającego dogodna to nie pozostaje nic innego, jak podpisanie umowy. Sprzedający przekazuje dokumenty auta i kluczyki, otrzymuje pieniądze, a pracownik skupu odjeżdża autem.

Dlaczego warto skorzystać ze skupu aut?

Skupy samochodów kierują swoje usługi zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Co ważne, do skupu sprzedać można nie tylko sprawny samochód, ale i uszkodzony. Dodatkowo skupy zainteresowane są zakupem wszelkiego rodzaju aut. Dotyczy do samochodów osobowych, terenowych czy dostawczych. Oferta skupu aut kierowana jest m.in. do tych właścicieli samochodów, którzy mają problemy z ich sprzedażą. To możliwość błyskawicznej sprzedaży pojazdu i otrzymania środków finansowych za auto od razu w gotówce. Może być to zatem także dobre rozwiązanie dla tych osób, które nagle potrzebować mogą dodatkowego, szybkiego zastrzyku gotówki. Warto zatem zapoznać się z ofertą skupów działających w okolicy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Damian · 8 miesięcy temu
    Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym pamiętać przy następnym zakupie! 
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paweł · 11 miesięcy temu
    Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem swoje stare Volvo, bo wcześniej tylko stało przy garażu

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Damian 8 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...
Paweł 11 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...