Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Zarabiaj jeżdżąc z Uberem - o tym, co trzeba zrobić, aby podjąć pracę jako kierowca

Uber został doceniony już przez wiele osób, a grono tych, którzy korzystają z jego usług, powiększa się w błyskawicznym tempie. Nic dziwnego, bo dedykowana Uberowi aplikacja jest wyjątkowo intuicyjna, a skrócenie oczekiwania na przejazd do absolutnego minimum, zwiększa zainteresowanie tą formą podróżowania po mieście. Jak zostać kierowcą Ubera? Udało nam się zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje, dotyczące tego zagadnienia.

Praca kierowcy Uber OnlyGo Gdańsk

Jakie formalności należy spełnić, by pracować w Uber?

Aby aplikować na stanowisko kierowcy Uber, należy zarejestrować się na stronie internetowej firmy. Kolejnym krokiem będzie przesłanie odpowiedniej dokumentacji. Mowa tutaj przede wszystkim o ważnym dokumencie tożsamości potwierdzającym, że kierowca ukończył już 20 rok życia, co jest niezbędnym wymogiem do rozpoczęcia pracy w przedsiębiorstwie. Konieczne będzie również ważne prawo jazdy, posiadane od minimum roku. Firma wymaga także aktualnego zaświadczenia o niekaralności oraz opinii lekarza i psychologa, poświadczającej brak jakichkolwiek przeciwwskazań do pracy w zawodzie kierowcy. Na koniec knieczne będzie przesłanie zdjęcia, spełniającego wymogi tych, dodawanych do oficjalnych dokumentów. Więcej o wymaganiach przeczytać można na stronie Partner Uber, Bolt Gdańsk. Biuro kierowców - zacznij pracę w Onlygo!, gdzie wymieniono również szereg korzyści, wynikających z podjęcia współpracy z firmą Uber.

Jakie wymogi powinien spełniać samochód?

Nie tylko kierowca, ale również i jego samochód, powinien spełniać szereg wymogów, by pracować w Uber. Pod tym względem firma stawia bardzo konkretne, rygorystyczne wymagania. Model samochodu musi pochodzić minimum z 2002 r. W Warszawie będzie to 2005 r., zaś w Lublinie i Szczecinie konieczny będzie przynajmniej 2007 rocznik. Auto musi również być zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej, posiadać aktualne ubezpieczenie OC i przegląd, a także minimum 4 miejsca dla pasażerów. Wymogiem będzie również 4/5 drzwi oraz kierownica, umieszczona po lewej stronie pojazdu. Więcej o wymogach, stawianych przed samochodem dla kierowcy Uber, można znaleźć na stronie https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu, gdzie warto zajrzeć by przekonać się, czy nasze auto nadaje się do pracy pod szyldem Ubera.

Partner Uber Bolt Gdańsk

Czy do pracy w Uber konieczna jest licencja TAXI?

Aby podjąć pracę w Uber, konieczne jest uzyskanie licencji TAXI. Można to zrobić samodzielnie, zgłaszając się w stosownym urzędzie lub też wysyłając pismo, również drogą elektroniczną. W uzyskaniu licencji TAXI pomaga także partner Uber. Aby wyrobić licencję, konieczny będzie dowód rejestracyjny ze stemplem TAXI i aktualnym przeglądem, ważne ubezpieczenie OC oraz wyciąg z licencji taxi właściciela samochodu. Aby pracować jako kierowca Uber, koniecznie będzie również zainstalowanie dedykowanej aplikacji i akceptacja pierwszego kursu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Damian 8 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...
Paweł 11 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...