Skip to main content

Zarabiaj jeżdżąc z Uberem - o tym, co trzeba zrobić, aby podjąć pracę jako kierowca

Dodaj komentarz

Uber został doceniony już przez wiele osób, a grono tych, którzy korzystają z jego usług, powiększa się w błyskawicznym tempie. Nic dziwnego, bo dedykowana Uberowi aplikacja jest wyjątkowo intuicyjna, a skrócenie oczekiwania na przejazd do absolutnego minimum, zwiększa zainteresowanie tą formą podróżowania po mieście. Jak zostać kierowcą Ubera? Udało nam się zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje, dotyczące tego zagadnienia.

Praca kierowcy Uber OnlyGo Gdańsk

Jakie formalności należy spełnić, by pracować w Uber?

Aby aplikować na stanowisko kierowcy Uber, należy zarejestrować się na stronie internetowej firmy. Kolejnym krokiem będzie przesłanie odpowiedniej dokumentacji. Mowa tutaj przede wszystkim o ważnym dokumencie tożsamości potwierdzającym, że kierowca ukończył już 20 rok życia, co jest niezbędnym wymogiem do rozpoczęcia pracy w przedsiębiorstwie. Konieczne będzie również ważne prawo jazdy, posiadane od minimum roku. Firma wymaga także aktualnego zaświadczenia o niekaralności oraz opinii lekarza i psychologa, poświadczającej brak jakichkolwiek przeciwwskazań do pracy w zawodzie kierowcy. Na koniec knieczne będzie przesłanie zdjęcia, spełniającego wymogi tych, dodawanych do oficjalnych dokumentów. Więcej o wymaganiach przeczytać można na stronie Partner Uber, Bolt Gdańsk. Biuro kierowców - zacznij pracę w Onlygo!, gdzie wymieniono również szereg korzyści, wynikających z podjęcia współpracy z firmą Uber.

Jakie wymogi powinien spełniać samochód?

Nie tylko kierowca, ale również i jego samochód, powinien spełniać szereg wymogów, by pracować w Uber. Pod tym względem firma stawia bardzo konkretne, rygorystyczne wymagania. Model samochodu musi pochodzić minimum z 2002 r. W Warszawie będzie to 2005 r., zaś w Lublinie i Szczecinie konieczny będzie przynajmniej 2007 rocznik. Auto musi również być zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej, posiadać aktualne ubezpieczenie OC i przegląd, a także minimum 4 miejsca dla pasażerów. Wymogiem będzie również 4/5 drzwi oraz kierownica, umieszczona po lewej stronie pojazdu. Więcej o wymogach, stawianych przed samochodem dla kierowcy Uber, można znaleźć na stronie https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu, gdzie warto zajrzeć by przekonać się, czy nasze auto nadaje się do pracy pod szyldem Ubera.

Partner Uber Bolt Gdańsk

Czy do pracy w Uber konieczna jest licencja TAXI?

Aby podjąć pracę w Uber, konieczne jest uzyskanie licencji TAXI. Można to zrobić samodzielnie, zgłaszając się w stosownym urzędzie lub też wysyłając pismo, również drogą elektroniczną. W uzyskaniu licencji TAXI pomaga także partner Uber. Aby wyrobić licencję, konieczny będzie dowód rejestracyjny ze stemplem TAXI i aktualnym przeglądem, ważne ubezpieczenie OC oraz wyciąg z licencji taxi właściciela samochodu. Aby pracować jako kierowca Uber, koniecznie będzie również zainstalowanie dedykowanej aplikacji i akceptacja pierwszego kursu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.