Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Czy wynajęcie 9 osobowego busa jest opłacalne?

Rynek wynajmu samochodów w Polsce nadal jest rynkiem rozwijającym się, a usługi wynajmu aut dla przeciętnego człowieka mogą kojarzyć się z czymś dostępnym wyłącznie dla bogatych. Naturalnie wiele zależy od kontekstu sytuacji, ale wbrew pozorom wynajęcie samochodu wieloosobowego nie tylko nie musi odchudzić nam portfela, ale może nawet przynieść oszczędności. Kiedy wynająć busa 9 osobowego? Kiedy będzie się nam to opłacało? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi.

kierownica 9 osobowego busa wynajętego w firmue Kuszewski Busy

Wynajem busa 9 osobowego dla pracowników

Okazji do wynajęcia busa wieloosobowego jest wiele. Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą, którego działalność wiąże się z częstym przemieszczaniem pracowników, na przykład ekipy budowlanej, wynajęcie busa może okazać się świetnym rozwiązaniem. Nie trzeba wtedy angażować zasobów z własnej floty samochodowej. Bus możemy wynająć na kilka godzin albo na kilka dni, czy tygodni. Dla właściciela firmy długoterminowy wynajem busa może być alternatywą dla leasingu. Pod wieloma względami najem może okazać się korzystniejszy.

Wynajem busa na wycieczkę

Kolejną sytuacją, gdy wypożyczalnia busów może się nam przydać jest wycieczka. Przeciętny samochód osobowy jest w stanie pomieścić zaledwie pięć osób wraz z kierowcą. Wyjazd większą grupą nierozerwalnie wiąże się z wyjazdem na kilka samochodów, co oznacza, że trzeba będzie zapłacić więcej za paliwo. Poza tym jeden samochód to mniejsze problemy ze znalezieniem parkingu. Busy dziewięcioosobowe zapewniają też większy komfort podróżowania, ponieważ w nowoczesnym busie na jednego pasażera przypada znacznie więcej miejsca.

Wynajęcie busa alternetywą dla podróży pociągiem

Następną z okazji do wynajęcia busa może być chęć znalezienia alternatywy dla wielogodzinnej podróży pociągiem. Decydując się na przejazd kolejami państwowymi musimy albo znosić niewygodny związane z ciągłym siedzeniem albo wynająć kuszetkę. Gdybyśmy chcieli przejechać na przykład od Szczecina do Rzeszowa z siedmioosobową rodziną koszt kuszetek może sięgnąć sumy czterocyfrowej! Lepiej więc może wynająć busa, którym będziemy mogli zatrzymać się tam, gdzie chcemy i dowolną liczbę razy odpocząć podczas przejazdu męczącą i długą trasą.

Jazda pociągiem vs wynajem busa 9 osobowego

Wynajęcie busa do rozwożenia gości weselnych

Busy 9 osobowe chętnie wykorzystywane są również podczas organizacji przyjęć i imprez. Tym co nasuwa się na myśl jako pierwsze jest oczywiście przyjęcie weselne. Jeśli miejsce ślubu i przyjęcia dzieli znaczna odległość wynajęcie 9 osobowych busów okaże się dobrym rozwiązaniem. Łatwo można wtedy przewieźć gości, nie martwiąc się o to, jak dotrą do miejsca, gdzie będzie odbywać się zabawa.

Różne okoliczności do wynajęcia busa

Prócz przyjęcia weselnego możemy też wziąć pod uwagę wszelkie przejazdy na imprezy sportowe. Dotyczy to kibiców, jaki i na przykład drużyn sportowych. Wynajęty samochód może też przydać się nam w okolicznościach pogrzebowych. Rodzina pogrążona w żałobie z pewnością doceni możliwość łatwego przejazdu z cmentarza na stypę lub do domu.

Opłacalność korzystania z usług wypożyczalni busów

Dobrych okazji do wynajęcia busa może być wiele. Z pewnością nie wymieniono wszystkich z nich. Nie jest to usługa niedostępna dla przeciętnego obywatela, a wręcz przeciwnie, często może on w ten sposób zaoszczędzić na kosztach podróży. W internecie możemy znaleźć wiele firm oferujących usługi wynajmu busa 9 osobowego, takich jak Kuszewski Busy - Wrocław, które na swoich stronach internetowych prezentują ofertę oraz cennik oferowanych usług.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 28 dni temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...