Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Sprzedaż auta w skupie - czy to się opłaca?

Codziennie po polskich ulicach porusza się mnóstwo samochodów, zarówno starszych, jak i nowszych generacji. Na zakup nowego pojazdu decyduje się coraz więcej osób, ale wówczas pojawia się dylemat, co zrobić z poprzednim autem. Miejscem, które powinno się wówczas odwiedzić, jest skup, w którym bez skomplikowanych formalności można pozbyć się samochodu. 

skup aut za gotówkę Śrem

Czym jest skup aut?

Skupy samochodów funkcjonują w Polsce od dość dawna, dzięki nim nie ma większych problemów ze sprzedażą niepotrzebnego auta. Przyjmowane są tak naprawdę pojazdy w różnym stanie, w tym sprawne, częściowo uszkodzone, a nawet po kolizjach. Problemem nie jest też sprzedaż starszych roczników samochodów, takie również mogą posłużyć innemu właścicielowi. Jednym z przedsiębiorstw godnych uwagi w tym zakresie jest zasada24.pl. Dużym ułatwieniem dla osób chcących sprzedać auto jest odbiór pojazdu spod miejsca zamieszkania przez pracowników skupu.

Zaletą jest ponadto zapłata gotówką od razu przy odbiorze, a jest to dość ważny aspekt. Należy przy tym wszystkim liczyć się jednak z faktem, że cena zaproponowana przez skup aut może być niższa od wartości rynkowej. Niemniej jednak to rozwiązanie jest nadal korzystne dla każdego, kto szybko i bezproblemowo chce sprzedać samochód. Często zdarza się, że społeczeństwo myli skupy aut z komisami, co jest oczywiście niezgodne z prawdą. W skupie nie występują pośrednicy oraz osoba sprzedająca pojazd nie ponosi żadnych dodatkowych opłat związanych z postojem auta na placu. Jedną z polecanych firm jest Auto Skup Zasada - zasada24.pl, którą wyróżnia: ekspresowa wycena, bezpłatny dojazd po samochód oraz konkurencyjne ceny. 

skup aut Wielkopolska

Skup aut, czy tradycyjna sprzedaż - co wybrać?

Próba sprzedaży samochodu za pośrednictwem portali ogłoszeniowych wiąże się z dość długim czasem oczekiwania na sfinalizowanie transakcji. Nawet w przypadku dużego zainteresowania mogą pojawiać się próby negocjowania ceny, czy poddawaniu w wątpliwość stanu technicznego i wizualnego auta. Chcąc zapoznać się z firmami, które proponują najkorzystniejsze warunki, warto odwiedzić stronę "Skup aut Śrem", gdzie znajdą Państwo ofertę wspomnianego wcześniej skupu, który swoje usługi kieruje również do mieszkańców miejscowości Śrem, koło Poznania. Korzystanie z oferty profesjonalnego skupu aut gwarantuje bezpieczeństwo transakcji oraz szybką sprzedaż. Żadna ze stron transakcji nie marnuje wzajemnie swojego czasu na tworzenie opisów, poszukiwania wad ukrytych i innych niepotrzebnych rzeczy.

Często osoby, których samochód odmawia posłuszeństwa, zastanawiają się, czy nie wybrać złomowania. Owszem, jeszcze kilka lat temu było to jedyne rozwiązanie dla pojazdów niezdatnych do dalszego użytku. Obecnie jednak taki pojazd można przekazać do skupu aut, gdzie prawdopodobnie uzyska się wyższą kwotę. W związku ze wszystkimi powyższymi faktami skup samochodów to branża idąca w kierunku ciągłego rozwoju. Tego rodzaju firmy funkcjonują w większości polskich miast.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Klaudia · 4 miesięcy temu
  Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena samochodu zaproponowana przez skup będzie niższa od tej rynkowej, to warto oszczędzić sobie stresu, wybierając ten sposób sprzedaży.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Bolek · 7 miesięcy temu
  Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Damian · 1 lat temu
  Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem sprzedaż w skupie aut, dokładnie w Gdyni w skupie aut Bart - https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia i jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji. Sprzedaż przez portale tylko przyniesie wam niepotrzebnego stresu. Odkąd skorzystałem z auto skupu, teraz wszystkim moim znajomym polecam właśnie tę metodę.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 2 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...