Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Jak sprzedać używane auto?

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że co jakiś czas przychodzi moment zmiany auta na nowe. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, kiedy samochód jest już dość wiekowy, ma sporo na liczniku, a jego stan pozostawia wiele do życzenia. Często jednak okazuje się, że sprzedaż takiego auta nie jest łatwa. Kierowcy zwykle szukają aut nowszych i w bardzo dobrym stanie. Rozwiązaniem może być tu sprzedaż samochodu do skupu aut.

Jak wybrać skup aut?

Czy warto sprzedać samochód do skupu aut?

Sprzedaż samochodu w kiepskim stanie lub uszkodzonego, często bywa problematyczna. Takie auta nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Dobrym rozwiązaniem może być zatem sprzedaż auta do takiego miejsca jak BART - Skup aut za gotówkę (Gdańsk), specjalizującego się w handlu używanymi pojazdami.

Zwłaszcza że takie rozwiązanie pozwala na szybką sprzedaż auta. Skupy samochodów zwykle wyceniają auto błyskawicznie. Jeśli właściciel godzi się na zaproponowaną kwotę, to umowę kupna-sprzedaży sporządzić można od razu. Sprzedaż auta do skupu rozwiązuje problem związany z poszukiwaniem nabywcy, a zapłatę można otrzymać "od ręki" w gotówce.

Jak przebiega sprzedaż auta do skupu?

Sam proces sprzedaży samochodu do skupu jest szybki i bardzo prosty. W pierwszej kolejności wystarczy zadzwonić do skupu działającego w okolicy. Podczas rozmowy pracownik skupu zapyta o informacje dotyczące auta. Niektóre strony internetowe skupów aut oferują formularze kontaktowe https://auto-skup24.pl/skup-samochodow, które należy wypełnić podstawowymi informacjami o sprzedawanym pojeździe. Mowa tu o marce i modelu, roku produkcji, stanie licznika i ogólnym stanie samochodu.

Rozmowa telefoniczna zakończy się umówieniem z pracownikiem skupu w terminie i miejscu, które najbardziej odpowiadają właścicielowi auta. Często jest to nawet ten sam dzień, a miejsce wyznacza sprzedający auto. Może to być po prostu parking w miejscu zamieszkania, na który auto jest zaparkowane. Podczas spotkania pracownik skupu obejrzy samochód i zaproponuje kwotę jego zakupu. Jeśli zaproponowana kwota będzie dla sprzedającego dogodna, to nie pozostaje nic innego jak podpisanie umowy. Sprzedający przekazuje dokumenty auta i kluczyki, otrzymuje pieniądze, a pracownik skupu odjeżdża autem.

Jak sprzedać używany samochód do skupu?

Dlaczego warto skorzystać ze skupu aut?

Skupy samochodów kierują swoje usługi zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Co ważne, do skupu sprzedać można nie tylko sprawny samochód, ale i uszkodzony. Dodatkowo skupy zainteresowane są zakupem wszelkiego rodzaju aut. Dotyczy do samochodów osobowych, terenowych czy dostawczych.

Oferta skupu aut kierowana jest m.in. do tych właścicieli samochodów, którzy mają problemy z ich sprzedażą. To możliwość błyskawicznej sprzedaży pojazdu i otrzymania środków finansowych za auto od razu w gotówce. Może być to zatem także dobre rozwiązanie dla tych osób, które nagle potrzebować mogą dodatkowego, szybkiego zastrzyku gotówki. Warto zatem zapoznać się z ofertą skupów działających w okolicy.

Czy skupy aut w 2024 są nadal atrakcyjne?

W bieżącym roku skupy samochodów nadal utrzymują swoją popularność, szczególnie ze względu na rosnące zainteresowanie ekologicznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami w transporcie. W odpowiedzi na zmieniające się trendy skupy zaczęły oferować specjalne warunki dla sprzedaży aut hybrydowych i elektrycznych, w tym lepsze ceny i szybsze procedury sprzedaży.

Ponadto w obliczu nowych regulacji dotyczących emisji spalin coraz więcej właścicieli starszych modeli samochodów spalinowych decyduje się na ich sprzedaż, co sprawia, że skupy samochodów stają się kluczowym punktem w cyklu życia pojazdu. Wprowadzenie nowych technologii, takich jak wycena online i umowy cyfrowe, dodatkowo ułatwia i przyspiesza proces sprzedaży, czyniąc skupy samochodów jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Damian · 2 miesięcy temu
    Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym pamiętać przy następnym zakupie! 
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paweł · 1 miesięcy temu
    Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem swoje stare Volvo, bo wcześniej tylko stało przy garażu

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 2 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...