Dlaczego warto poddać samochód zabiegowi car detailingu?

Samochody, jak i inne pojazdy bywają marzeniem mniejszych jak i nieco większych fanów motoryzacji. Odpowiednie dbanie o pojazd pozwala przez wiele lat cieszyć się nienagannym wyglądem samochodu jak i jego mocą, która może być kluczowa podczas użytkowania auta. Jednakże nie każde auto może mieć na tyle szczęścia, że trafi w ręce pasjonata motoryzacji. Wtedy kluczowa może okazać się wizyta w profesjonalnym salonie, który zajmuje się pielęgnacją i ochroną samochodu, co potocznie bywa nazywane auto detailingiem.

zadbany samochód po zabiegu car detailingu na myjni Uni-Plus

Czym jest car detailing?

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się zobaczyć samochód, który wyglądał jakby dopiero co wyjechał z salonu? Czy zdziwienie było jeszcze większe jak okazało się że jest to auto, które doskonale znacie tylko zostało poddane zabiegom auto detailingowym, dzięki czemu zyskało młodszy wygląd? Proste zabiegi, w tym także pielęgnacja i ochrona samochodu pozwalają dostrzec jego młodzieńczy wygląd, dzięki czemu każdy może poczuć się jak w nowym aucie prosto z salonu. Car detalining obejmuje wiele aspektów, którym można poddać swój samochód. W zależności od potrzeb auto może zostać poddane car detailingowi wewnętrznemu bądź zewnętrznemu.

Jak wygląda zabieg car detailingu?

Większość zabiegów auto detailingowych zaczyna się od mycia detailingowego, które jest usługą premium zwykłego mycia auta. Na czym polega mycie detailingowe? W większości przypadków polega na spryskaniu całego auta specjalnym środkiem, który wytwarza pianę zmiekczającą brud i dopiero potem następuje mycie auta. Wiele osób może być zdziwione takim zabiegiem, gdyż pełne mycie detailingowe samochodu może trwać nawet cztery godziny, co niektórym posiadaczom wysłużonego auta może wydawać się zbędną stratą czasu, jednakże w car detailingu kluczowa jest dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół auta.

mycie car detailingowe samochodu na myjni uni-plus

Car detailing wnętrza samochodu

Po umyciu auta następuje detailing wnętrza. Zaczyna się on od dokładnego odkurzenia samochodu. Podczas takiego odkurzania w aucie klientów można natrafić na ciekawe znaleziska, jednakże nie będę ich zdradzał(najczęściej jest to drobna gotówka). Po odkurzeniu następuje mycie wnętrza- tutaj istnieje pełna dowolność, gdyż niektóre firmy mają osobne środki do mycia skór, kierownicy jak i panelu środkowego, inne natomiast mają specjalnie opracowaną formułę, dzięki czemu używają jednego środka do wnętrza auta. Oprócz samego mycia kluczowym jest dokładnie wysuszenie wnętrza, gdyż brak tego elementu może sprawić iż świeżo wyczyszczony samochód może ponownie przez przypadek zostać ubrudzony.

Dostępność usług car detailingowych

Aktualnie nawet w mniejszych miastach możemy znaleźć chociażby jeden punkt oferujący usługi car detailingu. Często, tak jak w przypadku chociażby Wrocławia, takim miejscem może być myjnia samochodowa Uni-Plus, którą znajdziemy tam pod adresem: Uni-Plus Myjnia Samochodowa Ręczna ul. Strzegomska 42 AC, 53-611 Wrocław; Tel: 518 809 984. Warto jednak zadzwonić w takie miejsce wcześniej i umówić się na wykonanie usługi, abyśmy mieli pewność, że załapiemy się na wolny termin. Po pełnym myciu wnętrza auta i korekcie lakieru nasz samochód będzie wyglądał jak nowy, a my bez najmniejszej obawy będziemy mogli ponownie cieszyć się jego wyglądem.