Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Czy francuskie samochody są bardziej awaryjne?

W ogólnej opinii kierowców panuje od wielu lat pogląd, że francuskie auta są bardziej awaryjne niż samochody wyprodukowanie w innych krajach. Taki stereotyp oczywiście nie wziął się z niczego, ponieważ jeszcze parę lat temu, często można było zobaczyć popsute samochody z francuskim rodowodem. Nie każdy model i marka pochodząca z Francji, miała problemy z awaryjnością, jednak ogólna opinia na temat francuskich aut utrzymywała się przez lata. Obecnie stereotyp ten odchodzi trochę w zapomnienie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy obecnie francuskie samochody są bardziej awaryjne od innych.

Naprawa francuskich samochodów

Skąd w Polsce wziął się stereotyp o francuskich samochodach?

Samochody produkowane we Francji często miały swoje problemy, jednak prawda jest taka, że nie wynika to z faktu, iż pochodzą z Francji. Każdy samochód, niezależnie skąd pochodzi, ma swoje wady, dlatego co kilka lat wychodzą nowe generacje danego modelu, które mają na celu poprawić to co nie działało poprzednio. W przypadku Polski, stereotyp o psujących się samochodach z Francji nie wziął się bez powodu, jednak wynika to ze specyfiki naszego rynku. Polski klient nie ma zazwyczaj dużego budżetu, dlatego kupuje już wyeksploatowane auta, które często naprawiane są przez mechaników, którzy nie mają pojęcia, z czym mają do czynienia. Jeżeli jesteś posiadaczem francuskiego samochodu, którego dotknęła awaria, to szczególnie polecamy firmę Auto Sport: https://www.starterfirm.pl/katalog/36-motoryzacja/2264-naprawa-aut-francuskich-bydgoszcz-auto-sport, która specjalizuje się w naprawach takich pojazdów.

Serwis Peugeot

Czy zawieszenie we francuskich autach jest mniej wytrzymałe i ile kosztuje naprawa takiego pojazdu?

Wielu mechaników twierdzi, że zawieszenia w samochodach francuskich, są mniej wytrzymałe od innych. W praktyce okazuje się, że ich zarzuty nie mają dużo wspólnego z prawdą. Czasem jest wręcz przeciwnie, ponieważ Citroen C5, posiada jedno z najbardziej dopracowanych zawieszeń, jakie można nabyć na rynku. Zazwyczaj auta francuskie oferują wysoki komfort, a ewentualne usterki wynikają z tego, że w naszym kraju panuje w wielu miejscach bardzo niska jakość dróg, co negatywnie oddziałuje na zawieszenie.

Jeżeli chodzi o koszty napraw i części do takich samochodów, to nie odbiegają one od innych marek. Niektóre części są bowiem tańsze niż w innych, a inne droższe. Wszystko zależy wiec od marki i modelu, dlatego nie warto, jest się sugerować opiniami, które rozpuszczają niekompetentne osoby. Podsumowując, francuskie samochody wcale nie psują się częściej niż inne, a utarte stereotypy nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Damian 8 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...
Paweł 11 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...