Jak zorganizować uroczystość?

Dodaj komentarz

Liczne rodzaje przyjęć - imprezy rodzinne, urodziny, imieniny, czy też okoliczności zdarzające się nieco rzadziej - komunie i wesela - to wydarzenia skupiające uwagę osób je organizujących i uczestników niemal od momentu ich ogłoszenia. Dopóki przyjęcie się nie zakończy, a ostatni gość nie pomacha ręką w geście radosnego podziękowania i pożegnania, setki aspektów i najróżniejszych elementów nieustająco żądają naszej uwagi. Oto garść porad, dzięki którym ten gorący okres będzie przez nas wspominany nie jako tragiczny obłęd, ale ciekawe i interesujące doświadczenie.

Taxi w Mielcu

Opanowanie i działanie

Organizacja przyjęć to ciężki kawałek chleba. Nie wie co to znaczy ten, kto nigdy nie stał za urodzinami czy imieninami od tej drugiej strony. Czy istnieje sposób na bezstresowe poradzenie sobie w kluczowych elementach, kiedy kończy się nam czas, a kucharka wydzwania do nas w celu ustalenia listy gości, której nie mamy, ponieważ nie wiemy ilu ich przybędzie? Przede wszystkim, nie należy panikować. Szczerość i wyrozumiałość to przydatna cecha, której wpływ działa na obie strony. Dokładne określenie problemu, jaki nam zaprząta głowę sprawi, że wiadomość zwrotna będzie równie konkretna i dużo bardziej przydatna, niż pełen emocji komunikat, niemający w sobie właściwie żadnej treści. Przekazując naszym partnerom szczegóły na temat ilości osób, czy też nakryć i ich rodzaju, nie czekajmy aż sprawa rozwiąże się sama. Aktywnie działajmy, pytając i dzwoniąc do potencjalnych gości w celu potwierdzenia przybycia. Jeśli nie jesteśmy pewni, dajmy pewien margines ilościowy. Lepiej mieć jeden talerz za dużo niż za mało!

Jak poradzić sobie z przewozem osób

Transport również należy do kluczowych kwestii, którymi należy zająć się bezzwłocznie po otrzymaniu informacji na temat liczby gości. W przypadku mniejszych przyjęć sprawdzi się taxi, gdy impreza jest większa, warto pomyśleć nad firmami świadczącymi przewóz osób. Istnieje wiele firm taksówkarskich oferujących obie z tych opcji. Dla przykładu posłużę się firmą Glob-Trans Taxi Mielec, gdyż miałam akurat okazję korzystać z ich usług transportowych na jednej z organizowanych przeze mnie uroczystości. Nie miałam zbyt wiele czasu na analizowanie poszczególnych firm, a tę polecił mi mój znajomy, co jak się później okazało, było strzałem w dziesiątkę. Obsługa była bardzo miła, a właściciel ze względu na dużą ilość przejazdów, jakie zamówiliśmy dał nam dodatkowy rabat. Warto więc czasem zapytać znajomych, czy nie byli kiedyś w podobnej sytuacji, gdyż bazując na ich doświadczeniu możemy uniknąć niepotrzebnych błędów.

Wynajem busa w Mielcu

DJ vs zespół muzyczny

Gdy sprawę transportu mamy już za sobą należy przejść do tego, co nasi goście będą robić kiedy zjawią się już na miejscu, zabawić ich powinien dowcipny i zabawny DJ, lub najlepiej zespół muzyczny. Granica pomiędzy tymi dwoma rodzajami muzyki jest niezbyt wyraźna. Czasami warto zatrudnić didżeja znającego się na swoim fachu, a czasami lepiej dołożyć i zamówić zespół z prawdziwego zdarzenia. Szczególnie przy imprezach trwających dłużej niż kilka godzin - jak chociażby wesela - dobór odpowiedniej muzyki wpływa diametralnie na jej odbiór. Nie warto na tym oszczędzać!

Skorzystaj z usług organizatora wydarzeń

Bardzo ważne, aby przyznać się przed samym sobą, kiedy nam po prostu nie idzie - jest wiele osób zawodowo parających się organizacją imprez, mających wieloletnie doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach, którzy chętnie przejmą od nas proces organizacji - nawet najpiękniejsza uroczystość nie jest bowiem warta załamania nerwowego, a to co nam sprawia kłopot, dla specjalistów takich jak na przykład konsultanci ślubni 1 jest codziennością i uporają się z tym o wiele szybciej od nas.


konsultanci ślubni  - Kim jest konsultant ślubny? 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.