Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Skuteczna obsługa firm transportowych i spedycyjnych

Prowadząc firmę transportową lub spedycyjną, świadczącą zarówno transport międzynarodowy, jak i krajowy, warto nawiązać współpracę z serwisem wspomagającym bieżącą działalność firmy. Taka obsługa firm transportowych obejmuje m.in. rozliczanie ewidencji czasu pracy kierowców. Zamiast zatrudniać pracownika zajmującego się wyłącznie takimi rozliczeniami, warto zdecydować się na outsourcing. W przypadku jakiejkolwiek kontroli właściciel firmy jest bowiem chroniony i jej obsługą zajmuje się firma zewnętrzna. Dlaczego więc z powodu ewentualnych błędów pracownika narażać się na wysokie kary finansowe ze strony Państwowej Inspekcji Pracy, utratę licencji transportowej, czy też inne nieprzyjemności.

obsługa firm transportowych

Gdzie szukać pomocy przy prowadzeniu firmy transportowej?

Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi wspomagające firmy transportowe i spedycyjne. Posiadają często także przedstawicielstwa zagraniczne, np. we Francji, co jest znacznym atutem we współpracy z firmami świadczącymi usługi transportu międzynarodowego. Takie przedstawicielstwa pełnią rolę pośrednika pomiędzy zagranicznymi instytucjami, kierowcą i właścicielem firmy transportowej lub spedycyjnej. 

Usługi świadczone przez profejsonalistów

Ponadto, spedycje i firmy transportowe korzystające z usług firmy obsługującej kompleksowo ich interesy, nie są pozostawieni sami sobie. Każdy klient posiada najczęściej dedykowanego doradcę, który nadzoruje wszystkie procesy pomiędzy dwoma podmiotami. Oprócz ewidencji czasu pracy kierowców i zagranicznego przedstawicielstwa, obsługa firm transportowych obejmuje przygotowywanie niezbędnej dokumentacji, reprezentowanie firmy transportowej w przypadku kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy, przygotowywanie wewnętrznych regulaminów, a także rozliczanie krajowych i zagranicznych podróży służbowych oraz wynagrodzeń. 

spedycja

Korzystając z profesjonalnej obsługi, każda firma transportowa i spedycja ma pewność, że prowadzi działalność zgodnie z aktualnymi wymogami przepisami prawnymi, które nieustannie się zmieniają. Firmy obsługujące transport są na bieżąco z programami i wymogami Inspekcji Transportu Drogowego, czy Państwowej Inspekcji Pracy. Dzięki temu przedsiębiorca działający w sektorze transportowym nie musi martwić się, czy np. stosowane przez niego sposoby rozliczeń są zgodne z ciągle zmieniającymi się przepisami. Rzetelną i profesjonalną obsługę firmy transportowej zapewni między innymi LKW Expert: Obsługa firm transportowych, zapewniając między innymi pomoc przy założeniu, obsłudze, doradztwie prawnym, zdobyciu licencji transportowej: www.lkw-expert.pl/zakladanie-firmy-transportowej, www.lkw-expert.pl/pomoc-i-doradztwo-prawne, www.lkw-expert.pl/licencja-transportowa.

transport międzynarodowy

Ponadto, właściciele takich firm mają możliwość dokształcania się podczas szkoleń przeprowadzanych przez firmy zajmujące się obsługą firm transportowych.Korzyści płynące z takiej współpracy są wręcz niezliczone. Przedsiębiorcy decydujący się na outsourcing problematycznych usług mogą wówczas spokojnie prowadzić swoją działalność, nie martwiąc się problematycznymi rozliczeniami.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 28 dni temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...