Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Co to jest karta paliwowa? Jakie korzyści daje?

Prowadząc własną firmę, należy dopełniać niezbędnych formalności, które nie tylko są wymagane, lecz również ułatwiają wiele spraw - dobrym przykładem są samochody firmowe. Posiadając pojazd zarejestrowany na firmę, warto zaopatrzeć się w kartę paliwową, dzięki której system rozliczeń zostanie znacznie uproszczony. Czym dokładnie jest karta paliwowa i jakie korzyści przynosi? 

Co to jest karta paliwowa?

Karta paliwowa jest dokumentem przeznaczonym dla firm - wydają ją największe sieci paliw nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Wyglądem przypomina kartę rabatową, którą otrzymują klienci indywidualni. Każda sieć paliw może udostępniać swoje karty na nieco innych zasadach dlatego warto przed decyzją sprawdzić szczegóły oferty. Karta paliwowa, jak można się domyślić, jest przeznaczona do płatności za paliwo. Początkowo funkcjonalność kart paliwowych była nieco okrojona, lecz obecnie możliwości zostały poszerzone - płacąc kartą można przykładowo zbierać punkty, dzięki którym można otrzymać zniżkę na posiłki itp. Przykładowo karta paliwowa od firmy MOYL, mieszczącej się przy ul. Sołtysowskiej 1 w Krakowie (Tel: 799 719 888), oprócz mniejszych cen za paliwo, oferuje 20% rabatu na usługi oraz akcesoria samochodowe.

Jakie są zalety karty paliwowej?

Największym plusem, dzięki któremu coraz więcej firm decyduje się na zakładanie kart paliwowych w danej sieci, jest miesięczna zbiorcza faktura. Nie trzeba wówczas pamiętać o zachowywaniu dokumentów z tankowania samochodu firmowego. Ponadto księgowi mają również ułatwioną pracę.

Jaka firma może otrzymać karty paliwowe?

Wiele osób zastanawia się jakie firmy mogą wnioskować o kartę paliwową. Rozwiewając wszelkie wątpliwości - każda aktywna działalność gospodarcza (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i firmy jednoosobowe) może skorzystać z oferty dot. karty paliwowej. Największa z różnić w ofercie sieci paliw będzie zapewne wielkość kwoty, za jaką miesięcznie można tankować firmowy pojazd. Jest ona najczęściej zależna od deklarowanego zużycia paliwa. W późniejszym etapie wszystko jest dokładnie weryfikowane przez sieć paliwową.

Czy istnieją karty paliwowe dla klientów indywidualnych?

Karty paliwowe są przeznaczone głównie dla firm - a zatem osoby prywatne nie mogą zazwyczaj skorzystać z tej usługi. Sam system premii oraz późniejsze rozliczenia zostały stworzone specjalnie z myślą o działalnościach gospodarczych. Osoby indywidualne mogą natomiast skorzystać z kart rabatowych lub prezentowych, które nie odbiegają znacznie od voucherów w sklepach odzieżowych.

Karta paliwowa - czy warto?

Karty paliwowe są bardzo użytecznym rozwiązaniem dla firm - płatność następuje tylko raz w miesiącu, a zamiast kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu faktur wystarczy jedna zbiorcza. Z pewnością karty paliwowe są godne polecenia ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 28 dni temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...