Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Co jest brane pod uwagę przy wycenie pojazdu w skupie aut?

Chcąc sprzedać auto, wielu właścicieli samochodów kieruje się do skupu tego typu pojazdów. Dlaczego? Powodem takiej decyzji jest zazwyczaj możliwość szybkiego zakończenia transakcji i otrzymania pieniędzy do ręki, w formie gotówki. Niestety sporo osób jest zawiedzionych, że nie otrzymuje takiej kwoty, jakiej oczekiwali. Tymczasem skupy samochodów, wyceniając każdy pojazd, biorąc pod uwagę kilka wytycznych.

skup aut Pułtusk

Tu nie wystarczy pierwszy rzut oka

Zdarza się, że samochód robi świetne pierwsze wrażenie - karoseria jest cała i niepowgniatana, szyby błyszczą w świetle słonecznym, a i opony sprawiają wrażenie mało używanych. Jednak wycena auta w skupie nie kończy się na pobieżnym obejrzeniu pojazdu ze wszystkich stron. Pracownik skupu przystępuje teraz do dokładnego oglądu auta - wyłapuje każdy najmniejszy ślad rdzy, zadrapań i bada, czy auto nie brało udziału w stłuczce - tu samo zapewnienie, że "auto nie jest bite" nie wystarczy. Istotny jest też stan wizualny w środku - chodzi przy tym o całą tapicerkę - na fotelach, kanapach, drzwiach, podłodze i suficie oraz stan kokpitu i kierownicy. Niektóre skupy, takie jak skup aut Pułtusk MakTech oferują kupno każdego samochodu, niezależnie od jego stanu technicznego i wizualnego. Mimo wszystko, warto zadbać o ten aspekt przed sprzedażą pojazdu. 

Drugi krok - wyposażenie

W pierwszej kolejności chodzi o urządzenia pomagające w kierowaniu i zachowaniu bezpieczeństwa, jak wspomaganie kierownicy czy poduszki powietrzne i autoalarm. Ważne też okazuje się to, czy dotychczasowy właściciel dbał o samochód - robił regularne obowiązkowe przeglądy, wymieniał olej i pozostałe płyny i dokonywał na bieżąco potrzebnych napraw. Jeśli podczas sprzedaży w aucie pali się którakolwiek lampka sygnalizująca problem - np. z silnikiem - odbije się to negatywnie na wycenie.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dzisiaj na wycenę auta w skupie mogą mieć wpływ także takie wytyczne, jak:

  • jakiego paliwa używa się do jazdy w danym aucie,
  • czy auto ma instalację gazową,
  • jaki auto ma przebieg,
  • rocznik samochodu,
  • marka pojazdu i jej powszechność oraz ogólna jakość.

Może się też zdarzyć, że pracownik skupu będzie chciał ocenić samochód podczas jazdy - wtedy zazwyczaj słychać potencjalne niepokojące stukania mogące świadczyć o tym, że coś jest nie tak np. z silnikiem lub zawieszeniem, a czego nie da się stwierdzić, gdy auto stoi i to z wyłączonym silnikiem.

Samochód warto odpowiednio przygotować do sprzedaży w skupie

I nie chodzi tylko o umycie samochodu z zewnątrz i wypranie tapicerki wewnątrz czy o wymianę pękniętego lusterka. Mając swój zaufany warsztat samochodowy, warto poprosić o dodatkowy, aktualny przegląd auta, aby wiedzieć, czego można się ewentualnie spodziewać podczas planowanej sprzedaży. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Dawid O. · 1 lat temu
    Sprzedaż samochodu na własną rękę to ciężka sprawa. Sam się o tym przekonałem. W rezultacie znajomy polecił mi, aby sprzedać samochód w skupie aut. Tak też zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru! Ogromna oszczędność czasu i nerwów.👌

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 2 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...