Skip to main content

Auto Komis — blog motoryzacyjny

Holowanie samochodu - ile to kosztuje?

Czasami na drodze zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają kontynuowanie podróży za pomocą naszego pojazdu. W takich sytuacjach jednym z rozwiązań może okazać się holowanie pojazdu. Często jednak nie mamy pojęcia ile coś takiego może kosztować, albo czy nasze ubezpieczenie obejmuje takie usługi. Niestety czasem nie opłaca nam się naprawiać samochodu, wtedy najlepiej jest oddać go do skupu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile takie holowanie pojazdu może kosztować. 

skup aut lębork

Kiedy można holować samochód?

Zacząć trzeba jednak od tego, że nie w każdej sytuacji holowanie samochodu jest możliwe. Najczęściej holować pojazd możemy gdy po kolizji lub awarii, nasz samochód nie odniósł dużych uszkodzeń i spełnia warunki do holowania. Pamiętać jednak należy, że w momencie gdy układ hamulcowy, kierowniczy lub oświetlenie nie działają prawidłowo, to holowanie pojazdu jest zabronione, ponieważ może powodować zagrożenie w ruchu samochodów. Nie można również holować samochodów z automatyczną skrzynią biegów, elektrycznych, hybrydowych, posiadających zawieszenie hydrauliczne oraz napę na obie osie. 

Od czego zależy cena za holowanie?

To, ile przyjdzie nam zapłacić za holowanie naszego pojazdu, zależy od kilku głównych czynników. Oczywiście największy udział w cenie będzie miał dystans, przez jaki będzie trzeba holować samochód. Im dalej, tym drożej. Ważne jest również, skąd samochód będzie holowany. Okazuje się bowiem, że usługi holowania są droższe w centrach miast niż na obrzeżach. To, po ile zostanie wyceniony koszt holowania, zależy od indywidualnego cennika pomocy drogowej, ale również wpływ na to może mieć waga i rozmiar pojazdu. Jednak gdy nasz pojazd nie będzie w stanie nam dłużej służyć, wtedy do gry wchodzi oddanie go do skupu aut. Firma działająca w Lęborku i okolicach, szerzy rzetelne usługi, a oferta cenowa firmy jest zawsze korzystniejsza od komisów samochodowych, dealerów czy ubezpieczalni. Więcej o usługach jakie proponuje dany skup znajdą Państwo pod adresem https://www.starterfirm.pl/katalog/36-motoryzacja/1844-auto-bart-skup-aut-lebork, gdzie podane są szczegółowe dane kontaktowe. Dodatkowo gotówka wypłaca jest od ręki.

Jakie są ceny za holowanie auta?

Ceny za holowanie auta wahają się w zależności od kilku czynników, o których wspomnieliśmy wyżej. Przyjąć jednak trzeba, że koszt takiej usługi będzie wynosił minimum 100-200 złotych. Większość firm, które oferują holowanie pojazdów, posiada zbliżone do siebie ceny. Cena rośnie wraz z dystansem, na jaki trzeba zaholować pojazd. Tutaj metody rozliczania są dwie. Albo firma liczy sobie za każdy kilometr stawkę 1-3 złote, albo firma pobiera płatność kwotowo i tutaj cena zazwyczaj zaczyna się od 100 złotych. Warto również wspomnieć, że holowanie pojazdów w dni wolne od pracy oraz w nocy jest zazwyczaj droższe o nawet 50 procent. 

Za granicą holowanie samochodów jest znacznie droższe. Przykładowo w Niemczech może kosztował nawet 500 euro, co daje w przeliczeniu blisko 2000 złotych. Tak naprawdę w każdym państwie trzeba liczyć się z innymi kosztami za holowanie, jednak z pewnością koszty, jakie poniesiemy, będą wyższe niż w naszym kraju.

Czy holowanie wchodzi w skład ubezpieczenia?

Często firmy ubezpieczeniowe oferują specjalne pakiety assistance. Takie polisy zapewniają nam w swojej ofercie darmowe holowanie. Często takie pakiety dodawane są do ubezpieczeń OC i AC, jednak można je także zakupić osobno. Trzeba jednak zwrócić uwagę na konkretne usługi, jakie oferuje dany pakiet. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Paweł 28 dni temu Jak sprzedać używane auto?
Super sprawa dla kogoś kto bardzo szybko i łatwo chce sprzedać auto. Ja polecam, sprzedałem ...
Damian 1 miesięcy temu Jak sprzedać używane auto?
Szkoda, że nie przeczytałem tego artykułu przed sprzedaniem mojej skody. Świetny artykuł, będę o tym ...
Sprzedaż auta do skupu faktycznie wydaje się całkiem korzystnym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nawet jeśli cena ...
Sprzedaż auta w skupie mega się opłaca! Polecam każdemu!
Moim zdaniem tradycyjna sprzedaż samochodu używanego np. przez Internet to zwykłe marnowanie czasu. Sam wybrałem ...